Plesalka: Kaja Ramšak
Koreografinji: Mateja Rožič in Lucija Boruta
JSKD – Festival mlade literature Urška

Sekcija za sodobni ples Gimnazije Slovenj Gradec (Vz)gib deluje v okviru kulturnega društva Spunk že veliko let. Zadnja leta naše dijakinje poučuje koreografinja Mateja Rožič v sodelovanju s šolsko mentorico Natalijo Fužir.

Dekleta se tudi sama izpoponjujejo na plesnih seminarjih in se preizkušajo v sestavljanju lastnih koreografij.

 

SKUPINA ZA SODOBNI PLES (2019/20)

  • November, december / Deklica z vžigalicami – ponovitve (Stari trg, Radlje, Vuzenica)
  • Februar 2020 – OPUS (predizbor za državno)

Lastne koreografije: Kaja Ramšak ( ), Staša Zala Aberšek (Tujek), Enja Al Hiasat (Organizem)

 

SKUPINA ZA SODOBNI PLES (2018/19)

Neja Konečnik, Alma Košan, Aja Onuk, Staša Zala Aberšek, Janica Jeromel, Kaja Ramšak, Ana Špalir, Urška Barl Kompan, Zarja Krenker, Enja Al Hiasat

Nastopi in tekmovanja:

1.–4. 11. 2018 – Mednarodno tekmovanje plesalcev v Pragi (Kaja Ramšak)

  1. 11. 2018 – Festival plesne ustvarjalnosti mladih Živa, Ljubljana (Alma Košan, Neja Konečnik)
  2. 1. 2019 – OPUS Ljubljana (Kaja Ramšak, Staša Zala Aberšek, Enja Al Hiasat)
  3. 1. 2019 – Dobrodelna prireditev Talenti gimnazije (skupinska točka, Staša Zala Aberšek)
  4. in 8. marec – Premiera predstave Deklica z vžigalicami (Staša Zala Aberšek, Janica Jeromel, Kaja Ramšak, Ana Špalir, Urška Barl Kolman, Zarja Krenker, Enja Al Hiasat)
  5. april – Območna revija plesnih skupin Vuzenica (Staša Zala Aberšek, Enja Al Hiasat, Urška Barl Kolman, Janica Jeromel, Zarja Krenker, Kaja Ramšak, Ana Špalir)
  6. maj – Šolski plesni festival Ljubljana (Kaja Ramšak, Janica Jeromel, Staša Zala Aberšek, Ana Špalir, Zarja Krenker, Enja Al Hiasat)
  7. maj – Plesno tekmovanje v Umagu (Staša Zala Aberšek)
  8. maj – Regijska plesna revija V plesnem vrtincu (Staša Zala Aberšek, Enja Al Hiasat, Urška Barl Kolman, Janica Jeromel, Zarja Krenker, Kaja Ramšak, Ana Špalir)
  9. maj – Plesni performans Korpus (Staša Zala Aberšek, Enja Al Hiasat, Urška Barl Kolman, Janica Jeromel, Zarja Krenker, Kaja Ramšak, Ana Špalir)
  10. maj – Flash mob Velenje (Staša Zala Aberšek, Enja Al Hiasat, Urška Barl Kolman, Janica Jeromel, Zarja Krenker, Kaja Ramšak, Ana Špalir)
  11. maj – Plesno tekmovanje Rolly Dance Maribor (Kaja Ramšak, Staša Zala Aberšek)
  12. in 22. maj – Teden ljubiteljske kulture (Staša Zala Aberšek, Enja Al Hiasat, Urška Barl Kolman, Janica Jeromel, Zarja Krenker, Kaja Ramšak, Ana Špalir)
  13. junij – Dan kulturnih dejavnosti (Kaja Ramšak)

 

 

V šolskem letu 2017/18 je plesalo in ustvarjalo 13 dijakinj.

Nastopi in tekmovanja:

  • 3. december 2017 – Ta veseli dan kulture
  • 22. december 2017 – Projekt 96 (tri ponovitve našega muzikala)
  • 28. januar 2018 – OPUS (plesno tekmovanje sodobnih ustvarjalcev)
  • 6. april 2018 – Regijska revija plesnih skupin celjske regije
  • 11. april – Šolski plesni festival
  • 12. april 2018 – Dobrodelna prireditev za dobrodelni sklad Gimnazije
  • 14. april 2018 – Medgeneracijski festival Velenje
  • 15. maj 2018 – Regijska revija plesnih skupin Velenje
  • 4. 11. 2018 – Kaja Ramšak na mednarodnem tekmovanju v Pragi doseže 2. mesto
  • 15.–17. 11. 2018 – Neja Konečnik in Alma Košan na festivalu Živa v Ljubljani dosežeta zlato priznanje
  • 27. 1. 2019 – OPUS predizbor (Ljubljana) (plešejo Enja Al Hiasat, Staša Zala Aberšek in Kaja Ramšak)
  • 29. 3. 2019 – Plesni oder Koroške (Vuzenica). Skupina za sodobni ples izvede plesni nastop Muha, Miha, Mahica.